Skip to main content

Știri pe scurt

Sinodul Mitropoliei Moldovei și Bucovinei a hotărât înființarea a două așezăminte monahale, în județele Neamț și Suceava, iar Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu va găzdui o expoziție dedicată celui mai mare sculptor român al secolului al 20-lea. Tot în perioada următoare, Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti” organizează o serie de activități și ateliere de creație. Mai multe, în grupajul de știri pe scurt.

Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.

Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.

Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
Facebook
Instagram
TikTok
SoundCloud
Telegram

SUSȚINE TRINITAS TV

Dacă ți-a plăcut această emisiune susține-o într-un mod concret, rapid și sigur. Donează pentru activitatea TRINITAS TV utilizând cardul bancar, Apple Pay sau Google Pay.

Donează acum!
Adaugă comentariu

Emailul tău nu va fi publicat. Cămpurile obligatorii sunt marcate cu *.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Centenarul Patriarhiei Romane