Skip to main content

A fost binecuvântat așezământul social al Schitului Muncel

În ajunul Praznicului Înălțării Sfintei Cruci, în Arhiepiscopia Romanului și Bacăului a fost organizată tradiționala procesiune „Calea Crucii”. Preoți și credincioși au pornit de la poalele Dealului Muncelului și au purtat pe o distanța de doi kilometri Icoana Maicii Domnului Pantanassa de la Catedrala „Sfânta Parascheva” din Roman. Ultima oprire a pelerinilor a fost la Schitul Muncel. Aici, Înaltpreasfințitul Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului, a binecuvântat un așezământ social și a înălțat rugăciuni de mulțumire cu ocazia împlinirii a 15 ani de la ridicarea Episcopiei Romanului la rangul de Arhiepiscopie.

Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.

Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.

Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
Facebook
Instagram
TikTok
SoundCloud
Telegram

SUSȚINE TRINITAS TV

Dacă ți-a plăcut această emisiune susține-o într-un mod concret, rapid și sigur. Donează pentru activitatea TRINITAS TV utilizând cardul bancar, Apple Pay sau Google Pay.

Donează acum!
Adaugă comentariu

Emailul tău nu va fi publicat. Cămpurile obligatorii sunt marcate cu *.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Centenarul Patriarhiei Romane