Skip to main content

Expoziție dedicată Centenarului Patriarhiei Române, la Muzeul Național Cotroceni

Evenimentele din anul 1925 au avut o mare importanță pentru Biserica Ortodoxă Română, atât în raport cu statul român modern, cât și în relațiile cu celelalte Biserici Ortodoxe surori. Documente de arhivă, scrisori, fotografii și obiecte care ilustrează provocările acelei perioade, pot fi văzute de astăzi, la Muzeul Național Cotroceni, în cadrul unei expoziții dedicate Centenarului Patriarhiei Române.

Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.

Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.

Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
Facebook
Instagram
TikTok
SoundCloud
Telegram

SUSȚINE TRINITAS TV

Dacă ți-a plăcut această emisiune susține-o într-un mod concret, rapid și sigur. Donează pentru activitatea TRINITAS TV utilizând cardul bancar, Apple Pay sau Google Pay.

Donează acum!
Adaugă comentariu

Emailul tău nu va fi publicat. Cămpurile obligatorii sunt marcate cu *.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Centenarul Patriarhiei Romane