Parohia „Sfântul Gheorghe” din Bacău a sărbătorit zilele acestea 90 de ani de la sfințirea pietrei de temelie a lăcașului de cult. Astăzi, în a doua Duminică după Paști, la ceas aniversar, clericii și credincioșii parohiei au participat la Sfânta Liturghie oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului. Cuvântul de învățătură a fost rostit de părintele Constantin Abageru de la Biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Bacău.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram