Parohia Ortodoxă Română Schwabach-Roth, din Germania, a organizat, în Săptămâna Luminată, tabăra tematică „Dăruind vei dobândi”. Corul parohiei a vizitat astfel pentru a treia oară ținutul Sătmarului. Copiii și tinerii au avut parte de ore de școală românească, de rugăciune, dar și de drumeții.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram