În perioada 29 aprilie-24 mai s-a desfășurat o nouă sesiune a examenului anual de trecere la etapa de stagiatură a ucenicilor de la specializarea pictură murală, care au efectuat o perioadă obligatorie de practică, sub îndrumarea pictorilor autorizați. Lucrările au fost evaluate, astăzi, de membrii Comisiei de Pictură Bisericească a Patriarhiei Române.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram