Din cele 200 de parohii ale Arhiepiscopiei Ortodoxe Române a Germaniei, Austriei și Luxemburgului, puține beneficiază de un lăcaș de cult propriu. Tocmai din acest motiv, un eveniment precum cel care a avut loc în comunitatea românească din Uffenheim, Germania, este un moment istoric. Românii din orașul bavarez au cumpărat o biserică, au renovat-o și au refăcut altarul, iar după șase ani de la înființarea parohiei, au participat la târnosirea lăcașului.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram