Odată cu Duminica Învierii Domnului, Biserica Ortodoxă a intrat în perioada Penticostarului, una dintre cele trei perioade ale Anului Bisericesc, alături de Triod și Octoih. Acest răstimp caracterizat de lumina și bucuria Învierii Domnului se va încheia în prima Duminică după Pogorârea Sfântului Duh.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram