Peste 1.400 de elevi bucureșteni au participat, anul acesta, la Olimpiada de Religie, iar unii dintre ei s-au calificat și la etapa națională. Nu pentru premii, ci pentru suflet, așa cum ei înșiși declară de fiecare dată. Adevăratul câștig, spun copiii, a fost apropierea de Dumnezeu, însă timpul dedicat studiului și seriozitatea de care au dat dovadă nu au rămas nerăsplătite. În Capitală, ultima festivitate de premiere la nivel de sector s-a desfășurat aseară la Biserica „Sfântul Elefterie”-Nou, paraclis patriarhal.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram