În această ediție a emisiunii #credintasicultura, alături de Florin Caragiu, teolog și editor, discutăm despre rugăciunea cea mai accesibilă pentru un creștin, Rugăciunea inimii – o rugăciune sintetică care ne ordonează mintea și pune in inima noastră acea ordine vitală în absența căreia ne destrămăm. Nu e bine să ne destrămăm, nu e bine să ne împrăștiem. E bine să ne adunăm, și în această adunare să-l includem și pe aproapele nostru.
#RugăciuneaInimii #FlorinCaragiu #rugăciune #credintasicultura
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram