Cuvintele Mântuitorului adresate Sfântului Apostol Toma „Nu fi necredincios, ci credincios” au fost reamintite astăzi și credincioșilor care au venit să se roage la Mănăstirea „Sfinții Voievozi” din Slobozia. Sfânta Liturghie a fost săvârșită aici de Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, care a vorbit, în cuvântul său, despre bucuria „celor ce nu au văzut și au crezut”.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram