Departamentul Pro Vita din cadrul Sectorului de Misiune al Arhiepiscopiei Iașilor desfășoară, până în data de 30 iunie, o campanie de strângere de fonduri pentru bursele a 100 de elevi și studenți excepționali, care provin din familii numeroase. În ce stadiu se află acum colecta începută în prima zi a acestei luni, dar și care sunt poveștile copiilor și tinerilor, care sunt sprijiniți în anul educațional 2024-2025, aflăm chiar acum de la coordonatorul Departamentului Pro Vita, părintele Radu Brânză. Hristos a înviat, mulțumim că ați intrat în legătură cu noi.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram