Zilele trecute, s-a încheiat cea de-a cincea ediție a Taberei de Spiritualitate ortodoxă și Limba Română „Bucuria prieteniei”, organizată de Mitropolia Germaniei, Europei Centrale și de Nord. O altă serie de copii români din Germania, Austria și nu numai se pregătește de jocuri și aventură, pentru că, exact într-o lună, va avea loc cea de-a șasea ediție a taberei, de data aceasta, în România, la Nemțișor. Părintele Răzvan Gască, coordonatorul taberei, a oferit, pentru Jurnalul TRINITAS, detalii despre program și a vorbit despre impactul pe care îl au taberele asupra copiilor.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram