Credincioșii Parohiei „Adormirea Maicii Domnului”, din localitatea ilfoveană 1 Decembrie, îl vor avea ocrotitor, alături de Născătoarea de Dumnezeu, și pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe. Un fragment din moaștele Purtătorului de biruință, primit în dar de la Dieceza de Viterbo, Italia, va fi așezat în lăcașul de cult chiar de Înălțare.
Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.
Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.
Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
➥ Facebook
➥ Instagram
➥ TikTok
➥ SoundCloud
➥ Telegram